Web
Analytics
Najlepsze gry strategiczne - ranking na 2019 | LowcaGier.pl

Najlepsze gry strategiczne - ranking na 2019

Gry strategiczne cieszą się niesłabnącą popularnością wśród graczy oczekujących od gier wyzwania i skłonienia do wysiłku intelektualnego. Ciągle powstają nowe tytuły, a segment zdaje się na nowo rozwijać skrzydła, mimo że przepowiadano mu rychły upadek. Oczywistym jest zatem, że na tak ambitne tytuły nadal jest ogromne zapotrzebowanie.

Oto ranking najlepszych gier wojennych i strategicznych na rok 2018.

10. World in Conflict

Najlepsze gry wojenne to te stylizowane na jakiś ciekawy okres historyczny - World in Conflict zrywa z tym trendem i przedstawia odważnie konflikt współczesny. Przedstawia w sposób udany - to dynamiczna, dobra strategia z bombą atomową w roli wisienki na torcie.

9. Warhammer 40,000: Dawn of War 

Jedna z pierwszych wielkich strategii XXI wieku. Futurystyczna otoczka, potężny rozmach bitew, ciekawa historia - trzeba to przeżyć na własnej skórze i samemu poprowadzić Krwawe Kruki ku chwale Cesarza.

8. Company of Heroes

Wyjątkowa gra, która uczyniła strategie bardziej personalnym doświadczeniem - żołnierze prowadzeni do bitwy przestali w końcu być anonimowymi pionkami na mapie, a strata każdego z nich niezmiernie bolała. CoH przetarło szlaki pod wieloma względami.

7. Command & Conquer: Red Alert 2

Definicja ogromnej grywalności - nie sposób nie wciągnąć się w szalony, fantastyczny i kolorowy konflikt Stanów Zjednoczonych i ZSRR. Ogromna skala rozrywki, dynamiczne bitwy - godziny uciekają przy niej w mgnieniu oka.

6. Supreme Commander

SC to Warhammer w nieco bardziej realistycznym settingu - konflikt jest futurystyczny, ale walczą w nim wyłącznie ludzie. Imponuje rozmachem i złożonością, to bardzo ciekawa i świeża strategia.

5. Europa Universalis IV

Paradox Interactive tworzy specyficzne, bardzo trudne gry strategiczne dla garstki oddanych fanów. EUIV to jedna z nich - umożliwia rozwinięcie własnego państwa w czasach średniowiecza. Gra potrafi wciągnąć, ale trzeba poświęcić wiele godzin, by się jej nauczyć.

4. Age of Empires II

Klasyczna już gra historyczna, opowiadająca o konfliktach z zamierzchłych czasów. Ogromna grywalność, odświeżona szata graficzna, mnóstwo różnych frakcji - w ten tytuł naprawdę warto zagrać.

3. Warcraft III

Trzecia część Warcrafta jest efektem konsekwentnego progresu - fenomen wyrósł na wnioskach wyciągniętych z błędów popełnionych przy okazji poprzednich dwóch części. Fascynująca historia w kampanii i multiplayer, który do dziś jest szalenie popularny - to znaki rozpoznawcze Warcrafta.

2. Starcraft II

Produkcja Blizzarda jest jedną z niewielu gier, którym udało się przebić kultową część pierwszą serii. "Dwójka" wszystko robi lepiej - jest bardziej dynamiczna, sprawiedliwa, zróżnicowana, a przy tym po prostu znacznie lepiej wygląda. Definicja tego, czym powinna być gra strategiczna. Ba, pierwszy epizod jest dostępny za darmo, co bez wątpienia zapewnia jej pierwsze miejsce w kategorii "Darmowe gry wojenne".

1. Heroes of Might and Magic III

Najlepsze gry strategiczne - ranking na 2019

Niezaprzeczalny klasyk i król wszelkich rankingów z grami komputerowymi. Gwarancja wielu nieprzespanych nocy i drakoński syndrom jeszcze jednej tury, który potrafi prowadzić do wycieńczenia organizmu - to podstawowe symptomy zarażenia się fenomenem tego arcydzieła komputerowej rozrywki.