Web
Analytics
Najlepsze gry o zombie | LowcaGier.pl

Najlepsze gry o zombie

Klimaty post-apokalipsy i zombie są powszechnie znane i lubiane na całym świecie. Poza legendami i ogniskowymi opowieściami obecnymi niemal w każdej kulturze, “moda” na zombie jest stosunkowo nowa, zapoczątkowana w latach 70. XX wieku, przez filmy serii o “Żywych trupach”. Od tego czasu w popkulturze powstał nurt, który raz po raz rodzi fantatsyczne produkcje. Na dziś dzień nie brakuje wśród gier, filmów i książek opowieści o zombie. Jakie są według nas najlepsze gry o zombie? Zapraszamy do rankingu:

The Last of Us 

W 2013 roku, studio Naughty Dog znane między innymi dzięki Crash’owi i serii Uncharted stworzyło wybitną grę przygodową akcji z motywami horroru - The Last of Us.. Gra szybko zdobyła serca graczy na całym świecie dzięki fantastycznej fabule i powalającej grafice. TLOF doczekało się nawet zremasterowanej wersji opowiadającej historię wzbogaconą o inną perspektywę i wydarzenia poprzedzające fabułę gry. Historia osadzona jest w świecie zniszczonym przez niebezpieczną chorobę - grzyby powodujące u ludzi nieodwracalne zmiany w mózgu doprowadzając ich do stanu bezmyślnych i agresywnych zombie będących jedynie nosicielami zarodników. Fabuła opowiada z kolei o losach Joel’a zobowiązanego dostarczyć do instytutu medycznego jedyną szansę na uratowanie ludzkości - dziewczynkę imieniem Ellie odporną na chorobę. W toku rozgrywki Joel zaczyna zauważać w towarzyszce cechy swojej zmarłej na początku epidemii córki, co znacznie zmienia jego nastawienie do misji.

Najlepsze gry o zombie

Days Gone

Days Gone to jedna z najnowszych gier akcji wydanych ekskluzywnie na konsole PlayStation 4. Bend Studio we współpracy ze Sony stworzyło grę, przypominającą mechaniką tytuł wymieniony wcześniej. W Days Gone jednak sprawcą zdziesiątkowania ludzkości jest tajemniczy wirus. Wcielamy się tutaj w rolę Deacon’a - byłego członka gangu motocyklowego, któremu z poprzedniego życia udało się zatrzymać tylko jedno - motor. Gra nie opiera się na znalezieniu szczepionki czy uratowaniu rasy ludzkiej. Wręcz przeciwnie, musimy tutaj po prostu przetrwać w nieprzyjaznym świecie. Deacon poza tęsknotą za starym, dobrym światem, próbuje sobie także poradzić ze stratą miłości życia - Sarą. Days Gone serwuje ciekawą porcję akcji, strzelania, jazdy na motorze i różnorodnych technik walki z zombie.

World War Z

W 2019 roku na światło dzienne wyszło kilka naprawdę dobrych tytułów. Jednym z nich jest bez wątpienia gra World War Z. Zbieżność nazwy z tytułem filmu sprzed kilku lat i książki nie jest przypadkowa. Gra powstała bowiem na licencji filmu. Znajomość kinowego dzieła jednak nie jest konieczna do udanej rozgrywki. World War Z posiada zgoła inną fabułę i opowiada historię podzieloną na trzy akty. Motywem, który jednak przewinął się i w filmie i w grze jest model zombie. “Zombiaki” są niebezpieczne, super szybkie i bezmyślne - tratują się, wspinają po sobie i są w stanie dotrzeć niemal wszędzie, nawet do wysoko położonych miejsc. World War Z jest typowym shooterem, w którym nasze zadanie polega na walce z przeciwnikiem.

Dying Light 

Polska firma Techland w 2015 roku stworzyła survival horror akcji o nazwie Dying Light. Gra opowiedziana jest z perspektywy pierwszej osoby i można doszukiwać się w niej podobieństw do innej gry Techlandu - Dead Island, a także parkour’owej serii Mirror’s Edge. Wcielamy się tu w Cran’e, który trafił do wzorowanego na brazylijskiej metropolii fikcyjnego miasta Harran. Miasto zostało zaatakowane przez niebezpieczny wirus, zmieniający wszystkich w zombie. Tylko nieliczni mieszkańcy jednak mieli odpornośc i dostęp do leków, tworząc komunę. Miasto zostało  poddane swoistej kwarantannie. Motyw zombie w grze jest niezwykle ciekawy, ponieważ za dnia są one mało aktywne i łatwe do pokonania, natomiast nocą uaktywniają się najgroźniejsze mutacje.

The Walking Dead - A Telltale Games Series

Jak sugeruje tytuł gry, seria The Walking Dead wykreowana została przez studio Telltale Games w 2012 roku. Gra została stworzona na licencji i zainspirowana była komiksami Kirkmana. The Walking Dead jest wyśmienitą epizodyczną grą przygodową, stworzoną w systemie point-and-click. Przewijają się tam motywy survivalowe. W grze każda z podjętych przez nas decyzji ma bezpośredni wpływ na rozwój rozgrywki. Motywem przewodnim The Walking Dead jest walka ostatnich ludzi o życie w niebezpiecznym świecie pełnym zombie. W pierwszym epizodzie wcielamy się w Lee, aresztowanego za zabójstwo. Apokalipsa zombie rozpoczęła się kilka dni wcześniej, jednak coraz bardziej przybiera na sile. Pierwszy kontakt z żywym trupem przeżywamy jako skuty kajdankami Lee na tylnym siedzeniu radiowozu.

Seria Resident Evil

Jedną z najpopularniejszych serii, w których przewija się motyw zombie jest z całą pewnością Resident Evil stworzony przez firmę Capcom . Nie będziemy skupiać się tutaj na konkretnym tytule, ponieważ seria Resident Evil nie posiada chyba ani jednej słabej części. Cała historia kręci się wokół okrytego złą sławą Racoon City, w którym seria morderstw spędza sen z powiek mieszkańcom. W toku rozgrywki poznajemy różne zmutowane zombie, z którymi musimy walczyć. Po pewnym czasie okazuje się, że całą sprawą stoi korporacja Umbrella zajmująca się tworzeniem wirusów. Wszystkie części Resident Evil to survival horrory i przygodowe gry akcji w trybie TPP.

Seria Dead Island 

Jak wcześniej wspomnieliśmy podczas opisu Dying Light, studio Techland z Polski stworzyło w 2011 ciekawy survival horror z elementami cRPG. Seria gier Dead Island doczekała się kilku odsłon i dodatków. Fabuła kręci się wokół walki z zombie - przemienionymi w żywe trupy turystyami jednej z egzotycznych wysp, na której wybuchł wirus. Tylko nieliczna grupka osób przeżyła. Gra ciekawa jest ze względu na różnorodność broni, sposobów walki z potworami i możliwości eksploracji. W pierwszej części gry wcielamy się w bohatera, który nie pamięta jak został ukąszony przez zombie - celem jest odnalezienie prawdy.