Web
Analytics
Rodzinna gra zręcznościowa pomysłem na prezent? | LowcaGier.pl

Rodzinna gra zręcznościowa pomysłem na prezent?

W dzisiejszych czasach rozrywka jest zdominowana głównie przez gry wideo. Wielu uważa, że prowadzą one do wymarcia gier planszowych. Zmusza to producentów do tworzenia nowych odsłon starych gier planszowych wpasywujących się we współczesną kulturę. Wydawane są kolejne odsłony Monopoly przeniesione w świat Harrego Pottera czy Fortnite. Gry planszowe nadal są dobrym prezentem, ponieważ potrafią one uratować nie jedno spotkanie ze znajomymi czy też zebrać całą rodzinę do wspólnego czasu. 

Rodzinna gra zręcznościowa pomysłem na prezent?

Jedną z takich gier jest na pewno Jenga. Na zestaw gry składają się 54 drewniane klocki i rękaw do ponownego rozstawienia wieży. Celem gry jest zostanie ostatnim graczem który odstawi klocki tak, aby wieża nie uległa zawaleniu. Osoba, która przewróci wieżę przegrywa. Można bawić się nawet do 8 osób co sprawia, że gra nadaje się na spotkania ze znajomymi.

Kolejną grą przeznaczoną jednak dla trochę starszych odbiorców jest Cards Against Humanity(Karty Przeciwko Ludzkości). Gra, w wersji podstawowej składa się z 510 kart w kolorze białym i czarnym. Na początku rozgrywki każdy z graczy dostaje 10 białych kartoników. Następnie jeden z uczestników wybiera czarną kartę z pytaniem na które pozostali muszą odpowiedzieć. Zdaniem pytającego jest wybranie jego zdaniem najlepszej riposty. Talia kart jest pełna rasizmu seksizmy czy ksenofobii co wyjaśnia wiek odbiorców tej gry. 

Tajniacy to gra dla maksymalnie 8 osób. Dwie drużyny, którym przewodzi dwóch Szefów Wywiadu, próbują nawiązać kontakt ze wszystkimi swoimi agentami. Szef Wywiadu może podawać swojej drużynie tylko jedno słowo na turę, które powiąże ze sobą kilka widocznych dla wszystkich kryptonimów. Hasła są wieloznaczne, skojarzenia również. Szef Wywiadu nie może się zdradzać i musi przez cały czas zachować kamienną twarz, natomiast członkowie drużyn mogą dyskutować do woli, wspólnie decydując, które hasła pokazać. 

W Dylematy może bawić się od 4 do 15 osób co sprawia, że nadaje się idealnie na większe spotkania ze znajomymi. W każdej turze na stole ląduje karta Dylematu - zagadnienie moralne z dwoma możliwymi rozwiązaniami. Każdy z graczy wybiera swoją opcję, którą może przedyskutować ze wszystkimi. Twoim zadaniem będzie przewidzenie, która opcję wybierze najwięcej osób. Jeśli miałeś rację zyskujesz punkt. Ostatecznym celem jest zebranie 5 punktów. Karty mają stanowić pretekst do dyskusji na mnie lub bardziej szalone tematy.