Web
Analytics
Jak i gdzie szukać gier dla siebie? | LowcaGier.pl

Jak i gdzie szukać gier dla siebie?

Historia gier wideo jest znacznie dłuższa, niż można by przypuszczać. Mimo, że wszyscy datują pierwsze gry na lata 80. XX wieku, pierwsza, prototypowa gra powstała w 1947 roku. Analogowa “gra”, symulator pocisku nazwany “Cathode-Ray Tube Amusement Device” używał lamp elektronowych. Nieco ponad dekadę później, bo w 1958 roku amerykański fizyk stworzył pierwszą interaktywną grę wyświetlaną na monitorze i posiadającą kontrolery - grą tą był “Tennis for two”. To właśnie klimaty tenisa i ping-ponga były główną inspiracją kolejnych gier tworzonych na prototypowych maszynach. Przełom przyniósł jednak 1972 rok - powstała wtedy pierwsza konsola do gier Magnavox Odyssey oraz pierwsza popularna gra na automaty, która przyniosła komercyjny sukces: osławiony i znany każdemu Pong.

Jak i gdzie szukać gier dla siebie?

Od początku powstania gier wideo do teraz minęło kilka długich dekad. Obecnie rynek gier wideo dosłownie pęka w szwach. Nie brakuje gier na różnorodne konsole, konsole przenośne, komputery czy urządzenia mobilne, a producenci prześcigają się w nowatorskich pomysłach i nowocześniejszych rozwiązaniach. Dzięki tak dużej różnorodności, obecnie każda osoba jest w stanie znaleźć coś dla siebie - zarówno odpowiadający preferencjom sprzęt, jak i gry, które idealnie wpasowują się w gusta i upodobania graczy.

Jak i gdzie szukać gier odpowiednich dla siebie? Warto w pierwszej kolejności zastanowić się jaka platforma przemawia do nas najbardziej - wiele gier bowiem to tak zwane “exclusiv’y” stworzone i wydane wyłącznie na jedną platformę. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni tego, na czym chcemy grać, wystarczy odwiedzić dowolną stronę poświęconą grom. Encyklopedie gier, popularne serwisy informacyjne o grach, czy nawet platformy do grania oferują ogromną ilość informacji na temat wielu tytułów, nowszych i starszych. Dzięki takiej pomocy dostępnej w sieci możemy bez trudu przejrzeć dziesiątki tytułów segregując je pod kątem roku produkcji, gatunku jakie reprezentują, czy motywów przewodnich.

Kiedy zdecydujemy się już na konkretne gry dla siebie, pozostaje nam kwestia - jak je zdobyć. Oczywiście najprostszą odpowiedzią jest zakup. Obecnie gry wideo na konsole i komputery bez trudu kupić można w sklepach elektronicznych, marketach czy na aukcjach internetowych. Rozwój nowoczesnej technologii doprowadził też do tego, że gry bez trudu kupić można za pośrednictwem internetu. Sklepy internetowe twórców, a także takie platformy jak Steam oferują możliwość zakupu oryginalnych gier na różne urządzenia. Są jednak sposoby na to, aby pozyskać gry bez żadnej inwestycji. Istnieją portale gamingowe, takie jak chociażby Gamehag oferujące możliwość zbierania punktów premium wymiennych na fantastyczne gry.