Web
Analytics
Recenzja Red Dead Redemption 2 | LowcaGier.pl

Recenzja Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 to stworzona przez studio Rockstar, sandboxowa i przygodowa strzelanka akcji osadzona na Dzikim Zachodzie, podobnie jak dwie pierwsze części serii Red Dead. Gra rozgrywana jest w trybie FPP lub TPP. Red Dead Redemption 2 jest ponadto prequelem historii opowiedzianej w bestsellerowej Red Dead Redemption.

Fabuła Red Dead Redemption 2 osadzona jest w samej końcówce XIX wieku, w 1899 roku. Poprzedza ona czasy opowiedziane w pierwszej części Redemption. Gang Dutcha van der Lindego był wiodącą grupą przestępczą na terenie północnej Ameryki do czasu pewnej wpadki. Po tych wydarzeniach członkowie gangu muszą uciekać przez sprawiedliwością.

Recenzja Red Dead Redemption 2

W grze wcielamy się w Arthura Morgana, będącego jednym z najważniejszych członków gangu. W trudnych dla grupy czasach musimy wybierać często między lojalnością wobec szefa gangu a własnymi ideałami, które ulegają coraz większym zmianom. Podczas rozgrywki w Red Dead Redemption 2 każda nasza decyzja ma wpływ na stosunki z członkami gangu i reputację w danym regionie.

Od strony technicznej gra zachwyca grafiką, udźwiękowieniem, płynnością i ogromnym naciskiem na szczegóły. Dopracowano zachowania postaci w grze, zmiany pór dnia i otoczenie. W Red Dead Redemption 2 przemierzamy otwarty świat osadzony wśród górzystych terenów, stepów, lasów i małych amerykańskich miasteczek.

Rockstar przyłożył wszelkich starań, aby środowisko gry było żywe i niepowtarzalne. Podczas podróży możemy trafić na wiele postaci i zwierząt, a każde z nich żywo reaguje na nasze działania. Ponadto można podróżować i pieszo i na koniach różnych ras i maści oraz o różnych umiejętnościach.

Gra Red Dead Redemption 2 jest tytułem, w który warto zagrać nawet, jeśli nie znało się poprzednich dwóch części. Opowiedziana tu historia jest zamknięta i spójna. Piękny design graficzny dopełnia dzieła.