Web
Analytics
Kingdom Come: Deliverance - jak robić pieniądze? | LowcaGier.pl

Kingdom Come: Deliverance - jak robić pieniądze?

Kingdom Come: Deliverance to dosyć nowa, powstała w 2018 gra wydana na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Gra jest epickim RPG osadzonym w historycznych realiach. Jest to sandboxowy FPP z elementami craftingu, Indie czy akcji. Otwartość świata i prowadzenie fabuły może przywodzić na myśl inne popularne tytuły takie jak TES czy Wiedźmin. Fabuła Kingdom Come: Deliverance opowiada o krwawych wojnach husyckich z XV wieku. Za stworzenie gry odpowiada studio Warhorse z Czech.

Właściwa historia opowiedziana w Kingdom Come: Deliverance rozpoczyna się w roku 1403. Wcielamy się tu w rolę syna kowala o imieniu Henryk. Chłopak ten będąc świadkiem masakry w swojej wiosce przysięga zemstę na oprawcach. Henryk szybko wplątuje się jednak w polityczne intrygi i staje się jedyną nadzieją na odzyskanie tronu przez prawowitych władców. W grze podróżujemy po ogromnym otwartym świecie Europy Środkowej i bierzemy udział w wielu prawdziwych, historycznych bitwach.

Kingdom Come: Deliverance - jak robić pieniądze?

Z uwagi na fabułę gry przeciągającą się przez wiele lat, otwartość świata i ogromną dostępność misji, warto w pewnym momencie gry zacząć zbierać gotówkę. Dzięki dużej ilości złota możemy kupować oręż, ulepszać swoje bronie i pancerze, a także rozwijać różne umiejętności. Dzięki pieniądzom też możemy w każdej chwili kupić niezbędne eliksiry czy pożywienie, które pozwolą dłużej wytrwać na polu walki. Jak zatem zdobywać gotówkę w Kingdom Come: Deliverance?

Aby szybko zarabiać pieniądze w Kingdom Come: Deliverance trzeba przede wszystkim rozwijać swoje umiejętności. Dzięki wyższym umiejętnościom walki i szermierce wykonywanie płatnych zadań i oczyszczanie lokacji z przedmiotów będzie coraz łatwiejsze. W pewnym momencie nie będziemy już tracić kilku godzin na pokonanie wszystkich wrogów i przejście lokacji dzięki swoim umiejętnościom walki i sile.

Ponadto umiejętności walki pozwalające na zabijanie bandytów również przynoszą duże korzyści. W dużych miastach można spotkać osoby płacące sporą gotówkę za uszy bandytów. Ta nietypowa forma walki z przestępczością pozwala przynieść duże bogactwo.

Średniowiecze rządziło się swoimi prawami. Rozwijanie umiejętności kradzieży kieszonkowej i włamywania pozwoli nam szybko wzbogadzić się sprzedając drogocenne kradzione przedmioty. Nie jest to może droga zbyt szlachetna, ale z całą pewnością warta zachodu. Zabieranie dóbr bogatym jest szczególnie opłacalne. Włamując się do jednego bogatego domu jesteśmy w stanie zmienić naprawdę wiele przedmiotów w gotówkę.

Rozwój umiejętności tworzenia eliksirów oraz zdobywanie punktów doświadczenia w retoryce z kolei przekładają się na zdolności kupieckie i umiejętność targowania się. Tworząc eliksiry można sprzedawać je w dobrych cenach. Targowanie się z kolei pozwala kupować tanio i sprzedawać drogo niektóre przedmioty.