Web
Analytics
Jak znaleźć dobre gry postapokaliptyczne? | LowcaGier.pl

Jak znaleźć dobre gry postapokaliptyczne?

Gry post apo cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród docelowej grupy graczy najbardziej uznawanej przez twórców i producentów czyli osoby między 20 a 35 rokiem życia. Postapokaliptyczne klimaty w grach, książkach i filmach rozwijają się coraz bardziej, otwierając nowe pole do popisu twórcom. Pośród gier postapokaliptycznych pełno jest RPGów, strategii, gier przygodowych czy gier akcji. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć jakiś tytuł specjalnie dla siebie.

Jak znaleźć dobre gry w klimacie post apo? To zadanie nie jest trudne, ponieważ na rynku gier znaleźć można setki, jak nie tysiące różnorodnych tytułów osadzonych w postapokaliptycznym uniwersum. Aby znaleźć odpowiednie dla siebie gry osadzone w klimatach post-apo wystarczy wejść na dowolny portal poświęcony grom i wpisać słowo kluczowe “postapokalipsa” lub wybrać odpowiednią kategorię w katalogu gier. Naszym oczom w tym momencie ukaże się cała lista fantastycznych gier osadzonych w świecie po apokalipsie.

Jeśli już znajdziemy listę setek tytułów osadzonych w interesującym nas świecie, warto zastanowić się nad gatunkiem, który najbardziej do nas przemawia. Dzięki różnorodności gier, każdy będzie w stanie znaleźć tytuł odpowiadający twoim preferencjom. Z całą pewnością istnieje jednak kilka flagowych, najbardziej wartych zagrania tytułów w klimacie post-apo. 

Fani strategii i ciekawej fabuły odnajdą to, czego szukają w pierwszych, paradoksalnie, trzech częściach serii Fallout. Fallout tworzony od lat 90. przez studio Black Isle oraz Fallout Tactics stworzony przez Micro Forte to prekursorzy obecnie znanych Falloutów. Te dość stare gry to jednak wciąż fabularny i strategiczny majstersztyk swojego gatunku. Nową, równie absorbującą grą strategiczną w klimacie post apo jest Frostpunk wydany w 2018 roku.

Jeśli mowa o serii Fallout - jej późniejsze odsłony czyli 3, New Vegas oraz 4 to z kolei dobre postapokaliptyczne klasyczne gry RPG stworzone i wydane przez studio Bethesda, które wykupiło prawa do tworzenia serii. Nowe, wydane po 2008 roku Fallout’y zachęcają bogatą fabułą i ciekawym rozwojem postaci.

Jak znaleźć dobre gry postapokaliptyczne?

Miłośnicy gier akcji i strzelanek z całą pewnością odnajdą to, czego szukają w sadze Black Ops gry Call of Duty, a także w serii Rage. Obie te gry opierają się na mechanizmie eliminacji wrogów. Ponadto seria Call of Duty posiada specjalny tryb zombie, w którym, poza akcją strzelanki oferowane są też atrakcje znane z defenderów - musimy obronić się przed falami zombie.

Typowym FPS-em akcji i jedną z najpopularniejszych postapokaliptycznych gier na świecie jest z całą pewnością seria METRO. Seria ta doczekała się kilku odsłon. Metro posiada swój własny, niepowtarzalny klimat - mieszkańcy Moskwy po wojnie nuklearnej przenoszą się w podziemia i żyją w korytarzach, dotychczas najpiękniejszego, moskiewskiego metra. 

Okraszoną piękną grafiką i chwytającą za serce fabułą grą jest także przygodówka akcji - The Last of Us, która doczekała się wersji Remastered, a obecnie wyczekuje drugiej części.